ÚJ - A KOLLÉGIUM RENDJE

A SZEPTEMBER 16-TÓL ÉRVÉNYES RENDTARTÁS
2020. szeptember 15., 13:20
A kollégium igazgatójának közleménye a Bolyai Kollégium épületeiben kötelezően betartandó szabályokról

Tájékoztató a kollégium rendjéről, a belépés és benntartózkodás szabályairól!

A felsőoktatásban résztvevő személyek élet-, egészség-, személyi-, vagyon- és jogbiztonságának védelme, a Bolyai Kollégium működésének, stabilitásának garantálása, valamint a koronavírus világjárvány továbbterjedésének megelőzése érdekében a Bolyai Kollégium működési rendje az alábbiak szerint változik.

1. A Kollégiumokba történő belépés csak a kijelölt bejáratokon, maszk viselése mellett, testhőmérséklet mérését és kötelező kézfertőtlenítést követően lehetséges.
  2. A kollégiumokban kizárólag egészséges, új típusú koronavírus megbetegedés tüneteket nem mutató, magát egészségesnek érző személy tartózkodhat.
  3. A személyes ügyfélfogadás visszavonásig szünetel. A Kollégiumigazgatóság munkatársai és a Gondnokok nem fogadhatják a Kollégistákat. Az ügyintézés online módon, elektronikus levelezés formájában történik. Az évközi pályázati lapokat, kérelmeket és kérvényeket a kollegium@uni-miskolc.hu címre kell megküldeni.
  4. Kérdéseivel, problémáival a kollig@uni-miskolc.hu vagy a bolkonya@uni-miskolc.hu címre küldött elektronikus levél útján fordulhat.
  5. A kollégiumi épületekben a rendezvények tartása, közösségi terek használata és a vendégfogadás visszavonásig szünetel.
  6. Az épületekbe csak az ott lakók léphetnek be, a kollégiumi kártyájukat minden belépéskor felmutatni kötelező.
  7. A szobakulcsokat nem kell leadni a portán. Egy szobához csak annyi kulcs lehet forgalomban, ahány lakója a szobának van.
  8. A kijelölt kollégiumi lakhelyet önkényesen megváltoztatni, más szobába átköltözni, a Neptun rendszeren keresztül kapott írásos engedély nélkül szigorúan tilos.
  9. Kérem, tartózkodjanak a gyülekezéstől a közösségi helyiségekben – különös tekintettel a konyhára –, ügyeljenek arra, hogy 3-4 főnél több egy időben a helyiségben ne tartózkodjon.
  10. Lift használatát a földszint, az első és a második emeleten lakók esetén kérem, mellőzni szíveskedjenek.
  11. Kérem, a szobáikat naponta többször szellőztessék, és fordítsanak különös figyelmet a rendszeres takarításra.
  12. A kollégiumban a nap minden szakában tilos a hangoskodás, rendbontás, gyülekezés. Azokkal szemben, akik ezt megszegik – különös tekintettel este 2300 óra és reggel 0600 óra közötti időszakban – eljárást kezdeményezünk, melynek eredménye a kollégiumokból való végleges kizárás is lehet.

A szabályok betartása 2020. szeptember 16-tól kötelező!

Miskolc, 2020. szeptember 15.

Sulák László s.k., kollégiumigazgató